Aero TV – kroužek filmové reportáže

Aero TV! Filmově-reportážní kroužek logo Aero TV

Přijímáme přihlášky do kurzu zaměřeného na natáčení dětských video-reportáží, moderovaných rozhovorů a mini-dokumentů.

• od 5. října, 8 lekcí/8 týdnů
  • výuka vždy v úterý 15.30 – 18:0 v ateliéru Letná, Jirečkova 8, Praha 7IMG_1980 (1)
  • pro děti 12 – 16 letIMG_1998
  • maximální kapacita: 12 účastníků
  • lektoři: Nikola Micajová, Theodora Pfeffermannová + hosté
  • cena: 2600 Kč
  • info a přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Charakteristika kurzu:

Aktivní tvorba je pro děti nejlepší cestou k pochopení práce médií. Děti si vyzkouší nelehkou úlohu video-reportérů a moderátorů, seznámí se se základy práce reportážního moderátora, novináře, režiséra, kameramana, zvukaře i střihače.

Účastníci se budou scházet jednou týdně, jedna lekce bude vždy věnována samotné reportáži a lekce následující jejímu postprodukčnímu zpracování.

Součástí práce v kurzu bude i domácí příprava, v podobě zpracování rešerše o respondentovi a sepsání dotazů. Budeme se zaměřovat na kulturní dění a vybírat si hosty, kteří se v tomto prostředí pohybují.

Děti budou mít možnost vyzkoušet si všechny pozice a záleží na každém, co mu bude sedět nejvíce. Někdo je schopen lépe mluvit do mikrofonu a někdo umí zase s technikou jako je kamera nebo zvuk. Je důležité, že mívají jiný pohled na svět a jiné názory než dospělí. Dětský kurz Aero TV je v základu postaven na rozvíjení tvůrčí činnosti, samostatném myšlení a sebereflexi.

Přihlásit se může každý ve věku 12 – 16 let, nevyžadujeme žádné zkušenosti a znalosti, hlavní je zájem o film a chuť učit se.

Kurz může být také ochutnávkou pro ty, kteří uvažují o účasti na letním táboře Aertěk.