Akreditované kurzy pro učitele

109123428_687714691804930_910091051561035979_nVe spolupráci se Synth Library Prague otevíráme na podzim dva akreditované kurzy pro učitele:

 • Elektronická hudba a hudební technologie
 • Kurz VJingu a videomappingu pro učitele (viz níže)

Elektronická hudba a hudební technologie

 • KDE: Hudební ateliér ZVUK / Synth Library Prague, Pod Terebkou 1139/15, Praha—Nusle
 • KDY: PÁTEK 16. 10. nebo SOBOTA 17. 10. 2020 10:00—18:00 (s přestávkou na oběd)
 • KAPACITA: 10 účastníků/ic
 • REGISTRACE: marie@zvukpraha.cz
 • CENA: 1800 Kč
 • leták ke stažení

Jak se změnil způsob poslechu, tvorby a záznamu hudby za posledních sto let? Co a jak můžeme zprostředkovat svým studentům a studentkám skrze tvorbu současné popové hvězdy Billie Eilish, jejíž hudba vznikala doma v ložnici na vybavení, které je dnes dostupné mnoha dětem. Pražská knihovna syntezátorů, prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti elektronické hudby, zve na celodenní program zaměřený na možnosti aktualizace Hudební výchovy se zaměřením na elektronickou hudbu, její vývoj, současné směry a nové způsoby hudební tvorby i jejich zprostředkování dětem skrze dostupné hudební technologie.

Program je akreditovaný v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Ministerstva školství ČR a je určen především učitelům/kám 2. stupně ZŠ, SŠ, SOU, SOŠ, gymnázií, vedoucím školních zájmových kroužků a pedagogům/žkám volného času.

PROGRAM

1. INTERAKTIVNÍ PŘEDNÁŠKA

živá historie a tvárná teorie hudby 20. a 21. století

2. HUDEBNÍ DÍLNA

hrací stůl, seznámení s nástroji a technikami i pro laiky

3. POSLECH A PLAYLIST

vytvoření playlistu a deníku posluchače/čky

PROGRAM POVEDOU

Marie Čtveráčková

Hudebnice, lektorka, kurátorka a hudební publicistka, spoluzakladatelka kolektivu ZVUK a Synth Library Prague. Spolupracuje s Českým rozhlasem a jejími hlavními tématy jsou popularizace nových způsobů hudební tvorby, hudební technologie a jejich dostupnost.

Natálie Pleváková

Hudební skladatelka a zvuková umělkyně, absolvovala na Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity s prací mapující vzdělávání v elektronické hudbě v Česku. Poté studovala na Institute of Sonology na Královské konzervatoři v nizozemském Haagu a Multimediální kompozici na JAMU v Brně.

Martin Tvrdý

Hudebník a producent. Známý ze svých sólových projektů jako Bonus, ale také jako producent minimalistické elektroniky Martin Tvrdý a skladatel divadelní a filmové hudby. Za svou tvorbu získal několik ocenění. Jako lektor vedl mnoho workshopů pro děti i dospělé profesionály.

_____________________________________________________________

IMG_1230VJing a videomapping ve škole

 • KDE: Filmový ateliér Aeroškoly, Jirečkova 8, Praha 7
 • KDY: 5. — 6. 12. 2020 / 9.00—16.30, celkem 16 hodin výuky
 • KAPACITA: 15 účastníků/ic
 • REGISTRACE: info@aeroskola.cz
 • CENA: 2200 Kč
 • KURZ VEDOU: Linda Arbanová a Tadeáš Haager
 • leták ke stažení

VJing a videomapping jsou moderní způsoby kreativní práce s audiovizuálními obsahy. Učitelům přinesou nové možnosti práce s videem a animací ve výuce. Postupy VJingu uplatní také v mezioborových projektech ve spolupráci s učiteli dramatického nebo hudebního oboru při přípravě multimediálních vystoupení a prezentací. VJing může propojovat výtvarnou, filmovou i hudební výchovu. Postupy živé animace kombinují animační, počítačové a vyprávěcí dovednosti. Videomapping umožňuje kombinovat výtvarná, filmová, hudební a počítačová díla v jedinečnou audiovizuální performance v daném konkrétním místě a prostoru. Cílem dvoudenního kurzu je seznámit učitele se základními postupy tohoto oboru, vybavením a softwarem.

Kurz je akreditován v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT ČR.

Cílové skupiny:

 • učitelé 2. stupně ZŠ: výtvarná výchova, mediální výchova, filmová a audiovizuální výchova
 • učitelé gymnázií: výtvarná výchova, mediální výchova, filmová a audiovizuální výchova
 • učitelé ZUŠ a SUŠ: výtvarné obory
 • učitelé – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů

Veškeré potřebné vybavení bude na místě k dispozici.

PROGRAM:

Teoretická příprava

 • Základní pojmy a definice z oblasti audiovizuální performance, videoprojekce, VJingu a videomappingu. Původ oboru a nejrůznější využití ve výtvarném umění, filmu, divadle a hudbě s ohledem na školní prostředí.
 • Základní technické vybavení.
 • Co, kam a jak promítat. Práce s VJingovými softwary. Ukázka různých možností a přístupů.
 • Tvorba obsahu – natáčení a úprava videoobsahu pro projekce.

Praktické cvičení

 • Příprava projektu, projekce. Site-specific projekce a videomapping v prostoru.
 • Programy Resolume Arena a Tagtool.
 • Živá animace s iPadem.
 • Synchronizace videoprojekce s hudbou a zvukem.

Praktické využití ve výuce

 • Návrhy využití s ohledem na konkrétní potřeby a zaměření účastníků.

KURZ POVEDOU:

Linda Arbanová

Již více než dvanáct let vede pražskou Aeroškolu. Vyučovala na PedF UK, nyní se již naplno věnuje filmovému a audiovizuálnímu vzdělávání. Kromě toho natáčí a animuje, vytváří videa a videoprojekce pro několik českých kapel (Zvíře jménem Podzim).

Tadeáš Haager

VJ s více než desetiletou praxí, který v minulosti pracoval s celou řadou českých i zahraničních kapel od Groundislavy, Lanugo, Adriana T. Bella přes Kapitána Dema, Jana Buriana až po Priessnitz. Vedle toho je i autorem celé řady videoklipů, např pro Kafka Band, Priessnitz, Floexe, Ghostmother nebo Blacksheepboye. Je i muzikantem a vystavujícím výtvarníkem, coby součást video artové skupiny TV Tiger. V Aeroškole vedl již tři víkendové kurzy VJingu pro veřejnost, kromě toho se účastní také workshopů pro děti.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.