Australský balet pro školy

Cinderella_04 POHÁDKOVÉ PŘENOSY AUSTRALSKÉHO BALETU

Zvýhodněné projekce pro školy

Na školní rok 2016/2017 jsme pro školy připravili sérii 4 záznamů Australského baletu, které můžete zhlédnout ve svém lokálním kině za zvýhodněných podmínek. Trojci pohádkových baletů Spící krasavice, Popelka a Coppélie doplňuje ještě jedna nesmrtelná klasika Louskáček z petrohradského Mariinského divadla, která se každoročně těší velkému diváckému zájmu.

Trailer k sérii přenosů najdete zde.

PODMÍNKY ŠKOLNÍCH PROJEKCÍ

Vstupné na jednotlivé záznamy je 150 Kč / žák, pedagogický doprovod zdarma (oproti běžné ceně vstupného 250 – 300 Kč). Objednejte si projekci vybraného záznamu ve svém lokálním kině a zvolte si datum a čas projekce dle svých potřeb možností kina.

Záznamy lze promítat pouze v obdobích vypsaných u jednotlivých titulů.

TITULY V NAŠÍ NABÍDCE

SB_5Spící krasavice – od 04. 10. do 04. 11. 2016

 • Hudba Petr Iljič Čajkovskij
 • Režie David McAllister
 • Délka 145 min. (včetně přestávky)

Spící krasavice Davida McAllistera je zbrusu nová inscenace oblíbené pohádky o Šípkové Růžence. Vůbec poprvé se toto nejextravagantnější baletní představení současnosti objeví na velkém plátně a diváci na celém světě tak budou moci obdivovat opulentní výpravu a přepychové kostýmy, jejichž autorkou je přední světová návrhářka Gabriela Týlešová.

Zlá čarodějnice vyřkne nad mladičkou Aurorou ukrutnou kletbu – v den svých šestnáctých narozenin princezna usne na sto let, dokud ji polibkem nevysvobodí princ, který ji bude opravdu milovat.

Cinderella_05Popelka – od 23. 11. do 23. 12. 2016

 • Hudba Sergej Prokofjev
 • Choreografie Alexei Ratmansky
 • Délka 135 min. (včetně přestávky)

Tato inscenace Popelky dosáhla ohromného úspěchu jak u diváků, tak u kritiky. Jejím autorem je Alexej Ratmansky, jeden z nejvyhledávanějších choreografů současnosti. Výtvarnou podobu inscenace vytvořil Jerome Kaplan.

Díky své dobré sudičce se Popelka dostaví na královský bál, ačkoliv jí v tom nevlastní sestry chtěly zabránit. Potká krásného prince, který pak s jejím skleněným střevíčkem projezdí království křížem krážem, jen aby znovu našel svou opravdovou lásku, Popelku.

Coppelia_9Coppélie – od 19. 04. do 19. 05. 2017

 • Hudba Leo Delibes
 • Režie George Ogilvie
 • Délka 135 min. (včetně přestávky)

Diváci po celém světě se budou moci pokochat tímto baletním představením na velkém plátně v roce 2017. Coppélia je jiskřivý příběh plný kouzel a rošťáren, který inscenovala zakládající umělecká ředitelka souboru Australian Ballet Peggy van Praagh společně s divadelním režisérem Georgem Ogilviem.

Swanhilda a Franz se milují a chystají svatbu, ale jejich štěstí hrozí překazit krásná cizinka, která přijela do města se svým otcem, doktorem Coppéliem. Vznešená slečna ale není taková, jak se na první pohled zdá. Odvážná Swanhilda musí svého snoubence zachránit z tajemného doupěte, kde mu zákeřný doktor chystal krutou smrt. Díky hbitým nohám se milencům podaří uniknout hejnu mechanických panen a všechno dobře dopadne.

Nutcracker_3D_Masha_(c)Valentin_BaranovskyLouskáček – od prosince 2016 do ledna 2017

 • Hudba Petr I. Čajkovskij
 • Délka 105 min. (bez přestávky)
 • Nahráno v prosinci 2011.

Balet Louskáček 3D v provedení Mariinského divadla je vůbec prvním 3D zpracováním slavného díla. Toto okázale tradiční představení ožije nyní také na velkém plátně. Nesmrtelná a populární hudba P. I. Čajkovského, velkolepá scéna a ohromující kostýmy jsou zárukou, že představení Mariinského divadla bude skutečně stát za to.

Představení otevírá štědrovečerní scéna, dívenka Klára dostává od svého strýce Drosselmeyera loutku – Louskáčka. Když později usne, zdá se jí, že se ocitla uprostřed bitvy. Louskáček bojuje proti Myšímu králi a jeho armádě. Klára přispěchá své milované hračce na pomoc – Louskáček se mění v prince a společně s dívkou se vydává na cestu do úžasného Království sladkostí, kde Vánoční víla přichystá na jejich počest oslavu.

Komentáře nejsou povoleny.