Co dělat během animačních prázdnin?

Máme pro vás pár tipů na období animačních prázdnin, tedy než začnou další jarní cykly animačních kurzů pro děti i dospělé.

  • Nenechte si ujít výstavu Jana Švankmajera v GHMP v domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí – máte tam možnost nahlédnout do kuchyně animace, uvidíte tam mimo jiné i obrázkové scénáře z filmů, ploškové loutky a fotografie z natáčení. Na několika z nich je zachycen při práci i lektor našeho Kurzu animace pro dospělé Martin Kublák, který s Janem Švankamjerem úzce spolupracuje. Výstava trvá do 3. února.
  • Národní filmový archiv vydal unikátní DVD – výběr třiceti nejlepších filmů z počátků české animované kinematografie, obsahující krátké reklamní a propagační snímky, abstraktní animovaná díla i filmy inspirované americkými groteskami. Vedle snímků, na kterých se podíleli proslulí čeští tvůrci (Eduard Hofman, Jiří Brdečka, Břetislav Pojar, Karel a Irena Dodalovi, Hermína Týrlová, Karel Zeman aj.), jsou součástí kolekce také filmy vytvořené zahraničními autory na objednávku českých firem. Máme tak možnost vidět a inspirovat se tím nejlepším z historie české animace. DVD je možné zakoupit i v Terryho ponožkách ve Světozoru.
  • Tam zakoupíte také tři doposud vydané filmy z kolekce filmů Karla Zemana a dalších více než sto padesát animovaných filmů.
  • Krátký film je specifický žánr, který pracuje s trochu jiným rytmem a dramatickou stavbou, než film celovečerní. Ve Světozoru vypukne 17. ledna mezinárodní přehlídka krátkých filmů Prague Short!,  během které budeme mít možnost poznat aktuální světovou krátkometrážní hranou i experimentální tvorbu a inspirovat se pro naše další tvůrčí pokusy. Kromě soutěžní sekce program nabízí sekci Panorama, sekci experimentu a nových směrů, sekci českých filmů a další.
Příspěvek byl publikován v rubrice Kurz animace pro dospělé v Ou, malá škola animace, programy pro veřejnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.