Dokumentární film a filmový experiment pro dospělé

Místo: ateliér Aeroškoly, Jirečkova 8, Praha 7
Termín: 15. -19. 08. 2022
Čas programu: 18:00 – 20:30
Věková hranice: 15 let a více
Maximální kapacita: 12 lidí
Informace a rezervace: prihlasky@aeroskola.cz
Lektoři: Viktorie Rampal Dzurenko a Ranjan Rampal
Cena: 2800 Kč

 V průběhu kurzu se pod vedením profesionálních filmařů studenti budou mít možnost seznámit se základními směry, osobnostmi a vyjadřovacími prostředky dokumentárního a experimentálního filmu. Představíme  si několik krásných a originálních filmů a studenti budou mít možnost sami si vytvořit vlastní dokumentární a experimentální film.

Důraz se klade na hravost a experimentální, uvolněnou práci s médiem filmu. Filmová řeč je poezie, je to hledání, rytmus, překvapení… Zároveň se studenti budou učit filmovou postprodukci, práci s profesionálními střihačskými filmovými programy a rozličné přístupy k filmové montáži. Studenti si budou moct vybrat zda chtějí experimentovat s filmovou mizanscénou nebo točit spíše dokumentárním způsobem, budou se zkrátka na svých vlastních krátkých experimentálních filmech a dokumentech učit originálně vidět, cítit a myslet..

Výstupem kurzu  bude vícero hotových krátkých filmů.

V případe jakýchkoliv dalších otázek ohledně kurzu prosím neváhejte kontaktovat lektory Viktóriu a Ranjana. mobil 774807671, mail: viktoria.dz@gmail.com

Komentáře nejsou povoleny.