Film Louisa s lektorským rozborem

louisa louisa_01FILM LOUISA S LEKTORSKÝM ROZBOREM

  • režie: Katharina Pethke
  • Německo 2011
  • 62 min film, 60 minut lektorský rozbor se zapojením diváků

Kino Světozor – malý sál (53 míst)
Kromě čtvrtka každý den 12. – 16. 12. dle zájmu škol

Ve spolupráci s Doc Alliance Academy jsme zařadili do programu také německý dokumentární film o mladé dívce Louise, která ztrácí sluch. Její sestra zaznamenala proces vyrovnávání se s diagnózou hluchoty a učení se znakové řeči. Za pomoci jednoduchých, ale účinných postupů režisérka Katharina Pethke umožňuje představit si, co znamená vnímat svět jinak. Po projekci bude následovat rozbor filmu s lektorkou Violou Ježkovou, zaměřený jednak na tématiku hluchoty, inkluze, vyrovnávání se s postižením, a také na analýzu filmových prostředků.

Komentáře nejsou povoleny.