Filmové herectví pro dospělé se zaměřením na filmové žánry

Místo: ateliér Aeroškoly, Jirečkova 8, Praha 7
Termín: 08. -12. 08. 2022
Čas programu: 18:00 – 20:30
Věková hranice: 15 let a více
Maximální kapacita: 12 lidí
Informace a rezervace: prihlasky@aeroskola.cz
Lektoři: Viktorie Rampal Dzurenko a Ranjan Rampal
Cena: 2800 Kč

V rámci tohoto intenzivního hereckého kurzu Viktórie Rampal Dzurenko, složeného ze série přednášek, filmových ukázek a praktických hereckých cvičení, se budeme podrobně věnovat  specifikům filmového herectví v konkrétních filmových žánrech. Společně se ponoříme do tajů tvorby hrůzy a strachu v hororech,  budeme se smát v komických  či černohumorných scénách v komediích a  tragikomediích, poznáme vzrušení z milostných emocí v melodramatu,  budeme zadýchaní z napětí a akce  v thrillerech a v akčních filmech, ponoříme se do duše v psychologických filmech, budeme plakat v dramatech, vžijeme se do originálních postav sci-fi, nebo fantasy.  Účastníkům kurzu bude umožněno vyzkoušet si pod vedením profesionální  filmové režisérky hned několik rozličných technik práce filmového herce.

Kurz vám umožní hlubší a erudovanejší vhled do tohoto komplexního a fascinujícího umění. Lekce jsou vždy složené z teoretických přednášek (spojených s filmovými ukázkami), z exkluzivních praktických cvičení podle přesných zadaní a důležitá je též tvořivá diskuse s účastníky kurzu o jejich přístupu k jednotlivým rolím.

1. lekce – herec v hororu, herec v němém filmu, herec a B žánr..

2. Lekce – herec v thrilleru , v akčním filmu, (western, film noir, detektivka..)

3. lekce – herec v psychologickém filmu, v dramatu, road movie

4. lekce  – herec v komedii/černé komedii, tragikomedii a herec v melodramatu

5. lekce -  herec ve sci-fi nebo fantasy, historický film, postapokalyptický film, fish out of water..

Výstupem kurzu filmového herectví bude vícero hotových krátkých filmových etud, které může účastník používat jako showreel.

V případe akýchkoliv dalších otázek ohledně kurzu prosím neváhejte kontaktovat lektory Viktóriu a Ranjana. mobil 774807671, mail: viktoria.dz@gmail.com

Komentáře nejsou povoleny.