Filmový týden pod záštitou

Filmový týden pro školy v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové

zastita1V pořadí již pátý Filmový týden pro školy tentokrát s filmem Earth: Den na zázračné planetě se tentokrát koná pod Záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

V Praze ve dnech 4. – 8. 12. bude film doplněn speciálním doprovodným programem, který připravil fotograf a cestovatel Václav Šilha. Václav je mezinárodně uznávaný autor přírodopisných foto a video dokumentů. Momentálně jeho fotografie i film můžete vidět na Czech Press Photo.

Václav s námi již delší dobu spolupracuje na vzdělávacích přednáškách pro školy. Po filmu Earth: Den na zázračné planěte poví o svých zkušenostech z focení a natáčení divoké přírody. Jak dlouhé může být čekání na správný záběr? Jak nebezpečné může být putování divokou přírodou? Jak šetrně je potřeba se k přírodě během natáčení chovat? A co všechno jsme ve filmu neviděli, jak také vypadá realita? Během povídání bude promítat své fotografie a videa. Na závěr bude možné se jej na cokoliv zeptat.

V hradeckém kině Bio Central se projekce konají ve dnech 11. – 13. 12., v brněnské Scale pak 20. – 21. 12.

V Praze jsou ještě volná místa pro vaši školu/třídu na projekcích 5. – 7. 12., ostatní jsou plné.

Rezervace a více informací na info@aeroskola.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.