Nabídka pro děti z Ukrajiny

Dětem z Ukrajiny nabízíme v Aeroškole zdarma tyto programy:roberto-alborghetti-lithographic-prints-lacer-actions-10

A/ PÁSMO ANIMOVANÝCH POHÁDEK S VÝTVARNOU DÍLNOU
V sobotu v kině Bio Oko nebo v neděli v kině AERO je volně přístupné pásmo animovaných pohádek s následnou výtvarnou dílnou. Program začíná v 15:00, délka celkem program 120 minut (hodinu pohádky, hodinu výtvarné aktivity). Program je vhodný pro děti od 4 let do 10 let.Pásmo pohádek je bez dialogů + tvořivá dílna, vstup zdarma/dobrovolný pro rodiče s dětmi.

 

Veselý cirkus
24. 04. – Kino Aero – 15:00

Pojďme spolu vytvořit takový veselý cirkus. Zkusíme pár akrobatických kousků jako lachtan, zkusíme chytit obruč na chobot jako slon nebo si  zatancujeme jako medvěd hezky po dvou. Že to nesvedete? Ale hračka! To svede každé malé medvídě. Když nás přestane bavit hrát si na zvířátka, tak ten veselý ruch zkusíme zaznamenat třeba tak jako slavný umělec František Kupka. Toho jednou fascinoval pohyb padajícího míče a najednou maloval abstraktně. Jak na konci dílny budeme tvořit my, to už se musíte přijít přesvědčit samy.
Pohádky: OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Veselý cirkus,
Čtyřicet dědečků
Špatně namalovaná slepice
Lev a písnička.

 

Haf!
30.04. (v Biu Oko) a 01.05. (v kině Aero), vždy v 15:00

Malí velcí, tlustí tencí, všech barev. Dnešní dílna bude plná pejsků! Ať už je máte rádi, nebo se jich zatím ještě trochu bojíte, vydejte se s námi do světa tlapek, vrtících se ocásků a vlhkých čenichů. Jak vypadá nejmenší pes na světě? A vešel by se vaší mamince do kabelky? Pro koho se hodí jezevčík, pro koho labrador a kdo by si měl pořídit huskyho? Můžeme také zjistit, zda na Ukrajině potkáte stejné pejsky jako v Čechách, nebo zda chovají nějaké speciální rasy. To všechno a mnohem víc s námi přijďte zažít na tvořivou dílnu!
Pohádky:
Dnes uvidíme pohádky
Hrnečku vař,
Dvě klubíčka,
Ferda Mravenec
Jak štěňátko dostalo chuť na med.

B/ FILMOVÝ KROUŽEK238901402_654876812567579_3270881676972943054_n
Spolek Aeroškola nabízí volná místa ve volnočasovém kroužku pro děti ve věku 9 až 15 let.
- Filmová tvorba pro malé tvůrce - středa 15.30 – 18.00 v Ateliéeu Letná (Jirečkova 8)
Mladí filmaři se praktickou i teoretickou formou obeznámí s kouzlem filmu. Budou natáčet krátké filmy v rozličných žánrech, seznamovat se s jednotlivými složkami filmové řeči (námět, scénář, storyboard, casting, natáčení, střih, zvuk, triková postprodukce), učit se spolupráci. Ale především objevovat možnosti audiovizuálního umění.
Zájem pište na prihlasky@aeroskola.cz

C/ ANIMAČNÍ DÍLNY
Dílny jsou zaměřené na klasickou animaci (stop motion).

Program je vhodný pro všechny věkové kategorie od 6 let po dospělé. Tyto dílny mohou najednou zaměstnat až 15 dětí v připraveném ateliéru. Výsledkem dílen jsou krátké animované filmy, které si účastníci odnesou domů.

- Sobotní odpolední animační dílna je otevřena pro ukrajinskou veřejnost od 14:00 do 17:00 v ateliéru Žižkov (Ambrožova 9 v tyto dny: 09. 04., 16. 04. a 30. 04.

- V případě potřeby můžeme zajistit dílnu zaměřenou na výrobu animovaného filmu i pro školní skupiny nebo jiné skupiny. Trvání dílny je možné v rozsahu 120 až 240 minut. Dílnu vedou lektoři, kteří se domluví anglicky.

Filmy z dětských workshopů si můžete prohlédnout na našem youtube kanále.

Zájem pište na prihlasky@aeroskola.cz

 

 

Komentáře nejsou povoleny.