Výsledky projektu Největší přání

Příspěvky k tématu Největší přání od jednotlivých škol

Literární práce:

Vítkovická střední průmyslová škola a gymnáziumOstrava – Hrabůvka, Hasičská 1003/4, 700 30,  web, vyučovala Mgr. Zdeňka Grečmalová (český jazyk)

• Klaudie Harabišová (17 let, 2. ročník oboru Ekonomika a podnikání): slohová práce ke stažení ve formátu pdf zde.
  • Michaela Freitová (16 let, 2. ročník oboru Ekonomika a podnikání): slohová práce ke stažení ve formátu pdf zde.
  • Jana Rapantová (16 let, 2. ročník oboru Ekonomika a podnikání): slohová práce ke stažení ve formátu pdf zde.

Fotografie:

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí, nám. T.G.Masaryka 1260, 73911, web, vyučovala Barbara Kijonková, věk studentek 15 let

• K. Božoňová – Umět být neviditelná
  • N. Tobolová – Přeju si…. něčeho v životě dosáhnout
  • K. Stillerová – Najít podstatu života
  • A. Mrkvová – Procestovat svět
  • P. Gavlasová – Stát se lékařkou

umět být neviditelná1 - K. Božoňová, G-TGM, FnO  Přeju si...něčeho v životě dosáhnout1, N. Tobolová, G- TGM, FnO    procestovat svet1 - A.Mrkvová, G - TGM, FnO  stát se lékařkou1 - P. Gavlasová, G-TGM, FnO

Videa:

ZŠ M. Pujmanové, Havířov – Šumbark,17/1151 736 01, web,  vyučující Michaela Chlebounová

• film vznikl v rámci předmětu Osobnostní a sociální výchova, vytvořili ho žáci 9.A a 9.B, jména jsou uvedena v titulcích
  • Jsme si vědomi mnoha nedokonalostí a nemáme ambice s filmem vyhrát vyhlášenou soutěž. Zhlédnutý dokument byl pro nás pro všechny ale natolik inspirativní, že nám natáčení filmečku posloužilo jako vhodný nástroj pro zamyšlení se sami nad sebou i jeden nad druhým. Domníváme se, že je to i důležitější, než vyhrát soutěž. Děkujeme za film a autorce mnoho dalších dobrých nápadů.
  • film si můžete prohlédnout na našem Vimeo profilu zde

Základní škola a mateřská škola, Praha 3, Chelčického 43, 130 00, web, vyučující Bc. Jakub Šolc, DiS.

• autoři filmu Oldřich Kaliáš, Šimon VydraKevin Kelbl (věk 15 let)
  • film Naše přání si můžete prohlédnout na našem Vimeo profilu zde

Gymnázium Matyáše Lercha, Brno, Žižkova 980/55 616 00, web, vyučující Stanislav Zajíček

• film produkční skupiny KADID si můžete prohlédnout zde
  • film produkční skupiny ČIČINKY 5 je zde
  • film produkční skupiny NO CEMENT je zde
  • film produkční skupiny JINDRA je zde
  • film skupiny GML Productions je k vidění zde
  • Do projektu jsem zapojil kvartu (odpovídá deváté třídě ZŠ). Studenti od primy každý rok pracují na projektových týmových úkolech, čili pro ně nebyla nová věc utvořit pět produkčních týmů. Vyložil jsem jim záměr celé věci, napověděl, jak vypadá scénář, dohodli jsme se na harmonogramu – do kdy udělat literární, do kdy technický scénář, koho vůbec oslovit a jak – a na červen, konkrétně na středu 26. června, jsme ve škole naplánovali premiéru (doufám hotových) dokumentárních filmů. Ovšemže mají všechny znaky začátečnické práce, ale o to jistě nešlo; projekt mi nesmírně pomohl – studenti se při tom mnoho naučili ve škole i mimo ni. A to je ve věku cca 15 let důležité. Ještě jednou Vám za projekt Největší přání děkuji a prosím – vyřiďte mé poděkování i pozdravení  paní Špátové.