Nové filmy z našich dílen!

IMG_0031156314_575470695799626_422796078_nNa vimeo jsme přidali čtyři vědecko-fantastické filmy kombinující živou hereckou akci s ploškovou animací. Filmy vytvořili žáci Francouzského lycea během čtyř dvouhodinových workshopů v Biu Oko. Inspirovány jsou Cestou na měsíc George Meliése, kterou děti před workshopem viděly a také návštěvou Muzea Karla Zemana. Vyzkoušeli jsme proto i filmový trik, který Zeman rád používal – klasickou dokreslovačku. Práce na těchto filmech nás i děti moc bavila. Slavnostní premiéra proběhne ve Francouzském institutu příští úterý a na to jsme patřičně hrdí! Nechť filmy slouží také jako inspirace pro ostatní učitele a školy.

A dále na vimeu máme sérii filmů z venkovního workshopu na pražském Kašpárkohraní, které proběhlo 16. června před oborou Hvězda.

Příspěvek byl publikován v rubrice dílny na festivalech a dalších akcích, Programy pro školy, programy pro veřejnost, workshopy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.