Píseň moře a školy

pisen-more-poster-webpic02Jedinečný animovaný film Píseň moře můžete vidět v českých kinech od 19. března. Film bude v distribuci v české dabované verzi i v anglické verzi s českými titulky.

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a silné vyprávění o síle mateřské a sourozenecké lásky vynesl mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

Soutěž o projekci filmu Píseň moře pro třídu nebo školu 

Ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms jsme připravili soutěž pro žáky prvního i druhého stupně základních škol. Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivé děti nebo třídní kolektivy. Hlavní výhrou je projekce filmu Píseň moře pro celou třídu nebo školu zdarma. Podrobné informace o soutěži zde na našem webu. Uzávěrka soutěže je 30. 4. 2015.

Metodický materiál pro školy

K filmu jsme vytvořili metodický materiál, který je zdarma ke stažení ve formátu pdf zde. Pro lepší využití ve škole má dvě části.

  • první část: je určena pro učitele a obsahuje podrobné informace o filmu, jeho vzniku a tvůrcích, návrh témat, která lze s pomocí filmu rozebrat ve výuce na prvním stupni ZŠ před a po návštěvě kina, možné otázky a úkoly k jednotlivým tématům, zadání školní soutěže, odkazy a zdroje
  • druhá část: doprovodný obrazový materiál připravený pro prezentaci během výuky
Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy, programy pro veřejnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.