Přehlídka filmů Jiřího Trnky v Oku

Aeroškola připravuje ve spolupráci s Biem Oko speciální přehlídku animovaných filmů Jiřího trnky.

Letos uplynulo 100 let od narození Jiřího Trnky, významného českého výtvarníka, ilustrátora a tvůrce animovaných filmů. Jeho osobitý styl a dokonalé kreslené a loutkové animace přinesly svému tvůrci celosvětové uznání a řadu domácích i zahraničních prestižních ocenění.

Bio Oko si 19. a 20. května připomene krátkometrážní i celovečerní animovanou tvorbu Jiřího Trnky přehlídkou filmů pro děti i dospělé. Doprovodný program nabídne povídání o Trnkově díle i výtvarné a animační dílny, kde si budete moci sami vyzkoušet, jak animovaný film vzniká. Na celý program je možné si zakoupit zvýhodněnou permanentku za 150 Kč. Rezervace na stránkách kina Oko.

Program festivalu Trnka:

sobota 19.5.

  • v 15:00 Svět Jiřího Trnky – pásmo krátkých filmů pro nejmenší diváky (Zvířátka a Petrovští, Liška a džbán, O zlaté rybce, Jak stařeček měnil, až vyměnil, Zasadil dědek řepu, Dva mrazíci) a výtvrané aktivity v sále

neděle 20.5.

  • 14:30 – 17:30 výtvarný a animační workshop – loutkové a ploškové dílny ve foyer – přijďte si zdarma vyzkoušet, jak takový animovaný film vzniká
  • 15:00  Krátké filmy (Arie prérie, Pérák a SS, Čertův mlýn, Ruka, Osudy dobrého vojáka Švejka I.)
  • 17:00 – 17:30 Povídání o Trnkovi v sále – kdo to byl Jiří Trnka a jak vznikaly jeho filmy a proč jsou dodnes obdivovány po celém světe
  • 18:00 celovečerní Sen noci svatojánské s předfilmem Kybernetická babička
Příspěvek byl publikován v rubrice programy pro veřejnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.