Herní laboratoř

gamemakerLetní příměstský tábor pro děti ve věku 10 – 16 se zaměřením na tvorbu počítačových her v ateliéru Aeroškola Letná.

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO!

• termín: 28. – 31. 8.  vždy 9.00 – 16.30. Tábor probíhá od soboty do úterý těsně před začátkem školy.
  • místo: Aeroškola Letná, Jirečkova 8, Praha 7
  • lektoři: Jan Kroutil, Jan Kolegar
  • cena: 4000 Kč, v ceně je také oběd a svačiny
  • počet účastníků: minimálně 5, maximálně 10
  • doporučený věk: 10 – 16 let
  • přihlašování: pište na prihlasky@aeroskola.cz

požadavky: mírně pokročilá znalost anglického jazyka (používaný software a videotutoriály jsou v ANG)

Přijměte výzvu stát se vývojářem jednoduché počítačové hry! Během příměšťáku si projdete fázemi vymýšlením herních principů, jednoduchého vizuálního kódování, tvorbou grafiky, designem levelů, nahráváním vlastních zvuků a testováním vzniklých her. Seznámíte se s programem Game Maker 2, pro který je nutná znalost anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni. Účastníkům tíhnoucím k tvorbě vizuální stránky hry nabídneme předvytvořené šablony, těm s matematickým či logickým uvažováním pomůžeme v tvorbě vlastního herního mechanismu.

Co účastníky čeká:

1) seznámení se základy programu Game Maker 2 (systém “Drag and Drop”, video-tutoriály)

2) seznámení se s nabídkou předvytvořených herních šablon

3) návrh vlastní podoby hry podle šablony nebo svého nápadu

4) produkce funkční hry (“kód” hry, grafika, zvuky)

5) prezentace a vzájemné testování vzniklých her