Analogová laboratoř

AaLeto2020-AlufluzflflfAnalogová fotografie a vše, co k ní patří ve fotografickém příměstském táboře.

• Termín: 28. – 31. 8., tábor probíhá od soboty do úterý těsně před začátkem školy.
  • Místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, u kina Aero, Praha 3
  • Čas programu: 9.00 – 16.30
  • Věk dětí: 9 – 15 let
  • Maximální kapacita: 10 dětí
  • Informace, rezervace: pište na prihlasky@aeroskola.cz
  • Program zajišťují: Nikola Micajová a Adam Svěcený
  • Cena: 4000 Kč, v ceně je celodenní program, obědy, 2x denně svačiny, veškerý potřebný materiál a technika

Anotace:

Kurz je určený pro analogové fandy, amatéry nebo jen zvídavé jedince! Účastníci se dozví o analogové fotografii, od zacházení s fotoaparátem, vyvolávání filmu až k jeho zvětšování. Součástí je i tvorba fotogramů a experimentování s filmovým materiálem. K dispozici budou klasické fotoaparáty na 35mm film, ale bude možnost vyzkoušet si i další typy!

Obsahem bude teoretický úvod, kde se účastníci dozví vše potřebné, avšak nezůstanou jen u teorie, ale vyrazí do žižkovských ulic, aby poznatky uplatnili i v praxi. Poté nastává další část, kdy se účastníci přesunou do záře červeného světla a stanou se z nich alchymisté.

Kurz bude probíhat v našem aeroškolním ateliéru na Žižkově, kde máme nově zřízenou temnou komoru. Jestli máš svůj vlastní analogový foťák, neváhej a vezmi ho s sebou! Jestli ne, nevadí, na místě budeme mít všechno potřebné vybavení.

Domů si odneseš své fotogramy, vyvolaný film a super zážitek! Tešíme se na tebe.