Animační laboratoř

Laborator 2017 obrazekIMG_8088mnesi aeroskola mensiAnimačně – experimentální laboratoř – to je sprnový příměstský tábor v kině Aero pro děti ve věku 6 – 13 let ve dvou turnusech!

Příjem přihlášek jsme zatím pozastavili pro velký počet rezervací. Pokud se nějaká místa ještě uvolní, nábor opět nastartujeme.

• Místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, u kina Aero, Praha 3
      • Turnus 1 pro děti 6 – 9 let: 19. – 23. srpna 2019 / OBSAZENO
      • Turnus 2 pro děti 9 – 13 let: 26. srpna – 30. srpna 2019 / OBSAZENO
      • Čas programu: 10.00 – 16.00, možnost navštívit pak ještě projekci animovaného celovečerního filmu v kině Aero zdarma  od 16.00 do cca 17.45
      • Maximální kapacita: 20 dětí / turnus
      • Informace, rezervace: pište na prihlasky@aeroskola.cz
      • Program zajišťují: lektoři Malé školy animace Kateřina Hausenblasová, Tom Zahrádka, František Topinka a Aleš Paroulek, asistenti a hosté
      • Cena: 2600 Kč, v ceně je celodenní program, obědy, podvečerní projekce filmu, veškerý potřebný materiál a technika

Animační laboratoř seznámí účastníky s tajy a kouzly klasické filmové animace v různých jejích podobách – od kreslené až po materiálově-experimentální animaci. V rámci laboratoře nebudeme jen schovaní v IMG_2956IMG_2414příjemném stínu ateliéru a kina, vydáme se i na průzkum okolí a animace bude probíhat přímo v ulicích Žižkova. Prozkoumáme také zákulisí kina, promítací kabinu, staré i nové způsoby projekce.

Naučíme se vytvářet vlastní animované filmy tak, abychom to potom zvládli i sami doma. Dozvíme se zajímavosti z historie a současnosti animace, seznámíme se s českými a zahraničními autory. To vše zábavnou a uvolněnou formou, jsou přece prázdniny!

Tábor probíhá v prostorách aeroškolního ateliéru v ulici Ambrožova 9, kousek od kina Aero. Využívat budeme také blízké parky a samotné kino Aero – jeho sál i dvorek. Co možná nejvíce času budeme trávit animováním venku. Na přání zajistíme vegetariánskou a jinak upravenou stravu.

Co vznikalo na minulých animačních Laboratořích? Podívejte se na našem Youtube zde.