Animační laboratoř

Laborator 2017 obrazekAnimačně – experimentální laboratoř – to je sprnový příměstský tábor v kině Aero pro děti ve věku 6 – 13 let ve dvou turnusech!

Přijímáme přihlášky na srpen 2017!

• Místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, u kina Aero, Praha 3
  • Turnus 1 pro děti 6 – 9 let: 21. – 25. srpna 2017 – VYPRODÁNO
  • Turnus 2 pro děti 9 – 13 let: 28. srpna – 1. září 2017 – VYPRODÁNO
  • Čas programu: 10.00 – 16.00, v případě zájmu s projekcí animovaného celovečerního filmu vždy zdarma  od 16.00 do 18.00
  • Maximální kapacita: 20 dětí / turnus
  • Rezervace: pište na prihlasky@aeroskola.cz, omezená IMG_8088mnesiATELIERkapacita
  • Program zajišťují: lektoři Malé školy animace Kateřina Hausenblasová, Tereza Peroutková, František Topinka a Aleš Paroulek, koordinátorka Aeroškoly Linda Arbanová, hosté
  • Cena: 2500 Kč, v ceně je celodenní program, obědy, podvečerní projekce filmu, veškerý potřebný materiál a technika

Animační laboratoř seznámí účastníky s tajy a kouzly klasické filmové animace v různých jejích podobách – od kreslené až po materiálově-experimentální animaci. V rámci laboratoře nebudeme jen schovaní v IMG_2956IMG_2414příjemném stínu ateliéru a kina, vydáme se i na průzkum okolí a animace bude probíhat přímo v ulicích Žižkova. Prozkoumáme také zákulisí kina, promítací kabinu, staré i nové způsoby projekce.

Naučíme se vytvářet vlastní animované filmy tak, abychom to potom zvládli i sami doma. Dozvíme se zajímavosti z historie a současnosti animace, seznámíme se s českými a zahraničními autory. To vše zábavnou a uvolněnou formou, jsou přece prázdniny!

Tábor probíhá v prostorách aeroškolního ateliéru v ulici Ambrožova 9, kousek od kina Aero. Využívat budeme také zahrádku ateliéru, samotné kino Aero – jeho sál i dvorek. Stravu zajišťuje catering Aerocat, obědy se podávají v kině Aero. Na přání zajistíme vegetariánskou a jinak upravenou stravu.

Jak probíhala minulá Animační laboratoř?

YouTube Preview Image