Animační laboratoř

Laborator 2017 obrazekIMG_8088mnesi aeroskola mensiAnimačně – experimentální laboratoř – to jsou sprnové příměstské tábory v kině Aero pro děti ve věku 6 – 14 let ve třech turnusech!

• Místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, u kina Aero, Praha 3
      • Turnus 1 pro děti 10 – 14 let: 9. – 13. 8.
      • Turnus 2 pro děti 6 – 9 let: 16. – 20. 8.
      • Turnus 3 pro děti 9 – 13 let:  23.- 27. 8.
      • Čas programu: vždy 9.00 – 16.30, možnost navštívit pak ještě projekci animovaného celovečerního filmu v kině Aero zdarma  od 16.00 do cca 17.45
      • Maximální kapacita: 15 dětí / turnus
      • Program zajišťují: lektoři Malé školy animace Kateřina Hausenblasová, Pavla Peroutková, František Topinka, Aleš Paroulek, Žofie Zajíčková, Thea Pfeffermannová, asistenti a hosté
      • Cena: 4400 Kč, v ceně je celodenní program, obědy, 2x denně svačiny, exkurze, podvečerní projekce filmu, veškerý potřebný materiál a technik
      • Informace, rezervace, přihlašování: pište na prihlasky@aeroskola.cz

Co jsou animační laboratoře?

Animační laboratoř seznámí účastníky s tajy a kouzly klasické filmové animace v různých jejích podobách – od kreslené až po materiálově-experimentální animaci. V rámci laboratoře nebudeme jen schovaní v příjemném stínu ateliéru a kina, vydáme se i na průzkum okolí a animace bude probíhat přímo v ulicích Žižkova. Prozkoumáme také zákulisí kina, promítací kabinu, staré i nové způsoby projekce.

Naučíme se vytvářet vlastní animované filmy tak, abychom to potom zvládli i sami doma. Dozvíme se zajímavosti z historie a současnosti animace, seznámíme se s českými a zahraničními autory. To vše zábavnou a uvolněnou formou, jsou přece prázdniny!

Tábor probíhá v prostorách aeroškolního ateliéru v ulici Ambrožova 9, kousek od kina Aero. Využívat budeme také blízké parky a samotné kino Aero – jeho sál i dvorek. Co možná nejvíce času budeme trávit animováním venku. Na přání zajistíme vegetariánskou a jinak upravenou stravu.

Turnus 1: Animační laboratoř – Stroj času pro děti 10 – 14let

Příměstský tábor pro všechny nadšence do animovaného filmu. Vítání jsou účastníci se zkušeností s animací, tak i úplný začátečníci.

Ve filmech vyrazíme na cestu do budoucnosti. Co nás čeká a nemine? Film je jedním z možných strojů času, můžeme v něm cestovat do minulosti, budoucnosti, ale i napříč kontinenty. A animovaný film nabízí ještě více možností než hraný film. Nemá žádné hranice, postavy nejsou omezovány svou podobou nebo dokonce fyzikálními zákony. Vše závisí jen na představivosti.

Účastníky čeká příprava celého filmu od vymýšlení příběhu, výtvarných návrhů a příprav přes animaci a práci na zvukové stopě až po zpracování připraveného materiálu ve střihovém programu. Na závěr samozřejmě nemůže chybět premiéra natočených filmů.

Turnus 2: Kouzelnická animační laboratoř pro děti 6 – 9 let

Kouzelnická animační laboratoř seznámí účastníky s taji a kouzly klasické filmové animace v různých jejích podobách – od kreslené až po materiálově-experimentální animaci. Krom toho také zjistíme, jak fungují klasické filmové triky a kouzla. V rámci laboratoře nebudeme jen schovaní v příjemném stínu ateliéru a kina, vydáme se i na průzkum okolí a animace bude probíhat přímo v pražských ulicích.

Turnus 3: Animační laboratoř pro děti 9 – 13 let

Anotace: V animační laboratoři mají laboranti za úkol odhalit taje a kouzla oživení různého materiálu nejen výtvarného materiálu. V rámci laboratoře však nebudeme schovaní v příjemném stínu ateliéru a kina, vydáme se i na průzkum okolí a animace bude probíhat i přímo v ulicích Žižkova.

Zkušení “laboranti” opráší své znalosti a nováčci získají nové animační zkušenosti. Bádáme ve dvou filmových týmech na vlastním příběhu, který je odvozen od společného námětu. Připomeneme si zajímavosti ze světa animovaného filmu. To vše zábavnou a uvolněnou formou, jsou přece ještě prázdniny!

Tábor probíhá v prostorách aeroškolního ateliéru v ulici Ambrožova 9, kousek od kina Aero, kde bude denně od 16:00 projekce celovečerního animovaného filmu, jen v pátek to bude slavnostní premiéra filmů vzniklých na příměstském táboře. K činnosti budeme využívat také blízké parky a samotné kino Aero – jeho sál i dvorek. Na přání zajistíme vegetariánskou a jinak upravenou stravu.

Co vznikalo na minulých animačních Laboratořích? Podívejte se na našem Youtube zde.