Příběhy umění

AaLeto2020-AlufluzflflfVýtvarné příměstské tábory pro děti 7 – 12 let v žižkovském ateliéru Aeroškoly.

• Místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, u kina Aero, Praha 3
  • Turnus 1 – Cesta do pravěku: 27. – 31. července
  • Turnus 2 - Věci v pohybu: 3. – 7. srpna
  • Turnus 3 – Karlův středověk: 10. – 14. srpna
  • Čas programu: 9.30 – 17.00
  • Maximální kapacita: 15 dětí / turnus
  • Informace, rezervace: pište na prihlasky@aeroskola.cz
  • Program zajišťují: lektorky Tereza Štojdlová a Anna Kenderová, zkušené lektorky s výtvarně – pedagogickým vzděláním
  • Cena: 3500 Kč, v ceně je celodenní program, obědy, 2x denně svačiny, exkurze, veškerý potřebný materiál a technika

Anotace:

Příběh umění – Cesta do pravěku

Kdysi dávno na naší planetě lidé teprve začínali tvořit a objevovat umění. Pojďme si vyzkoušet, jaké to bylo. Co lidé tenkrát tvořili a proč? Co na to používali? Půjdeme ve  stopách lidí jeskynních maleb. Vytvoříme si vlastní umělecké předměty, oděv i zdobení, šperk. Namalujeme si mamuta, bizona i šavlozubého tygra. Vytvoříme si jeskynní malby motivované lovem zvířat. Zjistíme, kde všude můžeme najít jejich vliv a co se dodnes používá? Podíváme se i na tematický film. Vytvoříme vlastní magické symbolické předměty a vytvoříme tím vlastní příběh, ve kterém si zahrajeme na pravěké lidi. Tábor je zaměřený na výtvarnou kulturu a tvorbu s přírodními materiály.

Příběh umění – Věci v pohybu

Hlavně ať se to hýbe! Co řekla svorka vařečce? Kam si to namířila žehlička? Ty věci nepostojí, nepočkají, běhají po plátně i po obrazech sem i tam. Některé jsou pomalé, některé ani skoro nevidíme, jen jejich stopy zůstanou. Ponoříme se do příběhů, obrazů, koláží, dekoláží, muchláží, frotáží … Že nevíte, co to je? Pak je to příběh přímo pro nás k prozkoumání. To všechno vymysleli umělci před námi. Příběhy obyčejných předmětů, které se staly, stanou nebo zrovna teď odehrávají kolem nás. Zaexperimentujeme si, vyzkoušíme si i pohybově-výtvarné hry. Podíváme se spolu na krátké filmy s touto tématikou. Tábor je zaměřený na výtvarnou kulturu a tvorbu s různými materiály a pohybové aktivity.

Příběh umění – Karlův středověk

Žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě, v Praze! Vrátíme se v čase do doby Karla IV. do období gotiky a vytvoříme si vlastní inspirovaný oděv, poznáme obyčeje tehdejšího života. Navštívíme tematickou výstavu o středověké Praze, kde si detailně prohlédneme, jak vypadají dochované věci ze 14.-15. století i významné méně známé lokality. Nadchneme se výzdobou a stavbou gotické katedrály a prozkoumáme její tajemství. Vytvoříme si vlastní hry a využijeme i textil, dřevo i jiné materiály a inspirujeme se středověkými řemesly. Seznámíme se s obrazy mistra Theodorika i dalšími středověkými legendami. Tábor je zaměřený na tvorbu s různými materiály a poznávání gotické Prahy skrze výtvarnou kulturu.