Projekce nových dokumentů pro učitele

Zveme opět všechny učitele/učitelky na projekce dvou nových dokumentárních filmů Příběh lesa a Nebe a led.

Projekce se budou konat v kině Světozor (Vodičkova 41, Praha 1) v těchto termínech:

  • středa 24. 2. v 16.00 film Příběh lesa
  • čtvrtek 25. 2. v 16.00 film Nebe a led

Jsou určeny pouze pro pozvané učitele a jsou zdarma.

Na projekci je nutné se předem přihlásit – stačí potvrdit svou účast na emailu info@aeroskola.cz a nahlásit školu a počet osob, které se ze školy projekce zúčastní. Je možné navštívit obě dvě projekce.

Na projekcích budete mít možnost:

  • vidět oba dva velice zajímavé filmy v české předpremiéře
  • dozvědět se něco o okolnostech vzniku obou dokumentů
  • seznámit se s připravovaným doprovodným programem pro školy
  • přihlásit se přednostně na školní projekce těchto dokumentů v rámci Týdne životního prostředí (2. – 6. května 2016 v kině Světozor s doprovodným programem a besedami, navazuje na úspěšný Týden prevence s filmy Mallory a Katka v prosinci minulého roku)

Na místě bude připraveno malé občerstvení. Poprosíme všechny zúčastněné o vyplnění jednoduchých dotazníků – to nám pomůžete co nejlépe přizpůsobit doprovodný program potřebám škol. Za veškeré další připomínky budeme rádi, po projekci bude čas si o filmech popovídat.

Pozvěte další kolegy, o kterých víte, že by je filmy mohly zajímat.

Těšíme se na vás v kině Světozor.

10225027-jeu-concours-les-saisons-gagnez-25-places-pour-aller-voir-le-film Příběh lesa, trailer

Věkové zaměření spíše 1. – 7. třída ZŠ

Témata: evropský les a jeho vývoj od pravěku po současnost, život zvířat v lese v průběhu ročních dob, evropská lesní fauna, zásahy člověka do vývoje lesa, motiv udržitelnosti životního prostředí

Anotace:

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé a i dětské diváky.

Ice and the SkyNebe a led, trailer

Věkové zaměření spíše 8. – 9. třída ZŠ a SŠ

Témata: výzkum globálního oteplování a jeho historie, zakladatel myšlenky globálního oteplování na základě výzkumu polárního ledu Claude Lorius, klima a jeho proměny, ekologie, polární výzkum

Anotace:

Oscarový režisér Luc Jacquet ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse za polární kruh, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování“.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.