Projekce pro učitele zdarma v kině Světozor

Rádi bychom opět pozvali všechny učitele na dvě projekce připravné speciálně pro ně v kině Světozor.

  • BeautifulBoy_1920x1080První projekce se koná ve čtvrtek 24. ledna v 17.30.
  • Na programu je nový film Beautiful Boy (USA, 2018, 120 min., anglicky s českými titulky).
  • Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet, nominace na Zlatý Glóbus) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami, převážně metamfetaminy. Jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací.
  • O rodině Sheffových a o knihách se více dozvíte např. zde: https://www.davidsheff.com/
  • Po filmu představíme návrh dalšího Filmového týdne pro školy, termíny a doprovodný program. Rádi bychom znali názor učitelů na film Beautiful Boy a jeho využití pro školní účely, případně si vyslechli doporučení (vhodná věková skupina, využití pro prevenci apod.)
  • kingskate-slide-kinoDruhá projekce se koná  ve středu 30. 1. v 16.00.
  • Na programu je projekce úspěšného českého dokumentu King Skate (ČR, 2018, 80 min.).
  • Kritiky oceňovaný snímek patří mezi nejlepší české filmy loňského roku. Unikátní dokument režiséra Šimona Šafránka o kultovních postavách českého a světového skateboardingu a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.
  • V rámci této projekce také představíme další nové filmy, které v letošním roce půjdou do distribuce, a budou dle našeho názoru vhodné pro školní využití. Jedná se například o sérii dokumentárních filmů o velkých postavách světového umění a další tituly.

Obě dvě projekce jsou určeny pouze pro učitele a další pedagogické pracovníky, nejsou otevřené pro veřejnost a jsou zdarma.

Oba filmy jsou vhodné zejména pro druhý stupeň ZŠ a SŠ. Na projekci ale může přijít jakýkoliv učitel. V případě, že byste se chtěli jedné nebo obou projekce zúčastnit, napište na info@aeroskola.cz. a místa zarezervujeme. Dejte také vědět svým kolegům a případně nám napište, kolik míst chcete na danou projekci pro sebe a své kolegy zarezervovat.

Těšíme se na viděnou v kině Světozor (Vodičkova 41, Praha 1).

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.