Ukázkové projekce pro učitele zdarma

150730_Romano Drom_webres_031_(c)_Petr KadlecAfrikaRádi opět zveme všechny učitele na dvě ukázkové projekce zdarma.

V prvním případě se jedná o speciální učitelskou uzavřenou projekci, ve druhém případě pak o volný vstup na večerní představení. V případě zájmu nám na email info@aeroskola.cz napiště jméno a školu, o kterou projekci jde a kolik míst máme pro vás a vaše kolegy zarezervovat. Jedná se o nabídku pouze pro učitele a pedagogické pracovníky.

 A) O čo ide Idě – projekce filmu s účastí hlavní protagonistky Idy Kelarové – kino Světozor 6. října v 16.30

Kromě shlédnutí filmu samotného se zde setkáte s Idou Kelarovou a režisérem filmu Tomášem Kudrnou. Představíme vám blíže prosincový program Filmového týdne pro školy, v rámci kterého můžete filmovou projekci navštívit se svými žáky a studenty. Filmový týden prověhne ve dnech 12. – 16. prosince v kinech Aero a Světozor a kromě projekcí filmu O čo ide Idě a setkání s Idou Kelarovou nabídne také komponovaný program s Asistencí, o.p.s, věnující se životu lidí s handicapem.

Na této říjnové projekci vás podrobněji seznámíme s programem Filmového týdne. Věříme, že bude pro školy stejně přínosný, jako minulé týdny s Mallory a s filmy o životním prostředí.

B) Afrika – ráj v slzách, volné vstupné na večerní projekci pro veřejnost v rámci cyklu Diáky v kině Aero 18. října ve 20.30

Program Afrika: ráj v slzách si můžete objednávat pro školní uvedení po celý školní rok 2016/2017. 18. října jej uvedeme pro veřejnost v rámci cyklu cestovatelských přednášek Diáky a my vám rádi na tuto projekci uděláme rezervaci zdarma.

Speciálně pro školy připravená přednáška předního českého cestovatele a fotografa Václava Šilhy, kterou doplní bioložka a zooložka Pavla Říhová. Ta se jako wildlife inspektorka podílí na pátrání po pašerácích ohrožených zvířat a pytlácích. Je členkou speciální skupiny Interpolu pro tento typ kriminality. Ve své přednášce doplněné bohatým obrazovým materiálem se bude Václav Šilha věnovat fauně Afriky a podělí se o své zkušenosti z cest. Promítne své úchvatné fotografie a také videa zachycující migraci zvířat v afrických národních parcích. Pavla Říhová pak jeho vyprávění doplní o temnější stránku věci – nelegální lov a obchod. Zaměří se zejména na nosorožce, na které se specializuje. Přiblíží, jakým způsobem se tento problém týká i nás a jak můžeme přispět k zachování biodiverzity a k ochraně ohrožených druhů.

Na obě dvě projekce si rezervujte míst na emailu info@aeroskola.cz.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.