Týden životního prostředí pro školy

Ice and the Sky 10225027-jeu-concours-les-saisons-gagnez-25-places-pour-aller-voir-le-filmk_VS86159lesveskole_logoPo úspěšném filmovém Týdnu prevence s filmy Heleny Třeštíkové jsme ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms připravili další speciální projekce s doprovodným programem pro školy.

Týden životního prostředí se bude konat v kinech Aero a Světozor ve dnech 2. – 6. května 2016. Jedná se o sérii filmových projekcí a cestovatelských přednášek s tématikou přírody, ekologie a vlivu člověka na životní prostředí.

 • Film Příběh lesa pro ZŠ – poutavý dokument o vývoji evropského lesa zaměřený zejména na faunu a také na postupné zásahy člověka do vývoje přirozeného lesního ekosystému. Film 97 min., krátká přestávka, max. 40 min. doprovodný program s projektem Les ve škole vzdělávacího centra TEREZA.
 • Film Nebe a led pro 2. stupeň ZŠ a zejména střední školy – dobrodružný dokumentární film o prvních vědeckých expedicích za polární kruh a o objevu fenoménu, který dnes známe pod pojmem globální oteplování. Projekce doplní debaty s významnými českými polárními vědci. Film 89 minut, beseda max. 1 hodina.
 • Přednáška fotografa a cestovatele Václava Šilhy s názvem Afrika – ráj v slzách byla připravena speciálně pro tuto příležitost. Vyprávění a fotografie z cest po afrických národních parcích doplní komisařka pro nelegální obchod a lov ohrožených druhů zvěře. Přednáška 90 minut., 30 minut debata.
 • Vstupné na jednotlivé projekce je 60 Kč student/žák, pedagogický doprovod zdarma. Na dané termíny lze objednávat i menší školní skupinky až do zaplnění kapacit sálů.
 • Místa pro svou třídu/školu rezervujte na mailu info@aeroskola.cz, telefonicky na tel. čísle 608960016 u koordinátorky Aeroškoly Lindy Arbanové.
 • Oba dva filmy i Afriku si můžete objednávat i na další dny v následujících týdnech (bez doprovodného programu).

K jednotlivým projekcím připravujeme doprovodný program se zajímavými hosty. Podrobnosti se dozvíte po rozkliknutí jednotlivých projekcí.

Harmonogram projekcí

pondělí 2. 5. :

 • kino Světozor 9.00 film Příběh lesa (již obsazeno, objednejte si u nás projekci na jiný den v následujících týdnech dle svých potřeb)
 • kino Aero 9.00 film Nebe a led

úterý 3. 5.:

 • kino Světozor 8.30 přednáška Afrika – ráj v slzách (již obsazeno, program is můžete objednat i na jiný den dle svých potřeb)

středa 4. 5.:

 • kino Světozor 9.00 film Nebe a led (zbývá 60 míst)
 • kino Aero 9.15 film Příběh lesa (již obsazeno, objednejte si u nás projekci na jiný den v následujících týdnech dle svých potřeb)

čtvrtek 5. 5.:

 • kino Světozor 9.00 film Příběh lesa (již obsazeno, objednejte si u nás projekci na jiný den v následujících týdnech dle svých potřeb)
 • kino Aero 9.00 přednáška Afrika – ráj v slzách

pátek 6. 5.:

 

Komentáře nejsou povoleny.